Menu

Wychowanie przedszkolne pomoc psychologiczno-pedagogiczna zajęcia dodatkowe wyposażenie przedszkola

Oferta

zajęcia dodatkowe

Bezpłatne w cenie czesnego:

- nauka kodowania i programowania 

- zabawy muzyczno-rytmiczne

- gry i zabawy multimedialne na magicznym dywanie i tablicy interaktywnej

- zabawy sensoryczne z eksperymentami "Sensoryczny Skrzat"

- język angielski 

- zajęcia logopedyczne 

- zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne

- zajęcia wspierające integrację sensoryczną

- zajęcia sportowe na hali Osir

Dodatkowo płatne:

zajęcia taneczne typu zumba

- zajęcia sportowe

- joga i relaksacja

Opis zajęć:

TAŃCE

Zajęcia taneczne typu Zumba mają na celu nabywanie przez dzieci umiejętności wykonywania podstawowych kroków i figur w tańcach i układach tanecznych. Wyrabianie poczucia rytmu, słuchu i płynności ruchów. Rozwijanie uzdolnień tanecznych oraz wrażliwości na piękno i wdzięk.

ZAJĘCIA MUZYCZNE/ RYTMIKA

Zajęcia umuzykalniające rozwijają zdolności muzyczne dzieci, kształtują słuch, poczucie rytmu, zdolności wokalne, uczą wyrażać muzykę za pośrednictwem ruchu i dźwięku. W zabawach muzycznych dzieci uczą się reagować na bodźce, którymi są sygnały muzyczne, zmiany tempa, głośności i wysokości dźwięków, odtwarzają melodię i rytm za pośrednictwem głosu, klaskania, tupania. Dzieci poznają wybrane utwory klasyczne, biorą udział we wspólnym muzykowaniu na instrumentach muzycznych.

JĘZYK ANGIELSKI

Powszechnie znana jest opinia, iż naukę języków obcych powinno się rozpoczynać jak najwcześniej, gdyż tylko dziecięcy umysł jest najbardziej chłonny, a narząd mowy jeszcze bardzo plastyczny i zdolny do bezbłędnego odtwarzania poznawanych obcojęzycznych słów. W wieku przedszkolnym dzieci podchodzą do innego języka w sposób naturalny, tak jak do języka ojczystego. Im wcześniej dzieci rozpoczną kontakt z językiem obcym, tym łatwiej przychodzi im jego nauka, zwiększają się również szanse, że będą się nim swobodnie posługiwać w przyszłości. Nauczanie języka angielskiego w naszym przedszkolu odbywa się w formie zabawy, stymulującej proste wypowiedzi oraz umożliwiającej uruchomienie zdolności naśladowczych przedszkolaków. Dzieci uczestniczą w zabawach muzycznych, ruchowych, rozumieją proste polecenia i reagują na nie, powtarzają rymowanki, proste wierszyki i śpiewają piosenki w grupie, rozumieją ogólny sens krótkich historyjek opowiadanych lub czytanych, gdy są wspierane np. obrazkami, rekwizytami, ruchem, mimiką, gestami.

GIMNASTYKA OGÓLNOROZWOJOWA 

Zajęcia gimnastyczne prowadzone są podczas zajęć dydaktycznych, polegają na kształtowaniu odpowiedniej sylwetki, postawy ciała, ćwiczeniach oddechowych, rozluźniających, mają na celu  rozwijanie sprawności fizycznej.

ZAJĘCIA SPORTOWE

to ćwiczenia ogólnorozwojowe mające na celu: 

- rozwijanie równowagi i koordynacji ruchowej,

- celowość rzutów, podań i strzałów,

- kontrolę zabaw z piłką,

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Zajęcia mają na celu kształtowanie prawidłowej wymowy, usuwanie wad wymowy oraz poprawę komunikacji werbalnej dziecka.

 

INTEGRACJA SENSORYCZNA

Dzieci podczas zajęć wspierajacych integrację sensoryczną rozwijają swoje zmysły, motorykę małą i dużą. Zabawy sensoryczne, choć czasem wiążą się z plamami i bałaganem, zapewniają wyjątkowe odczucia, jakich nie dadzą nawet najlepsze gotowe zabawki. Wyrabianie figurek z masy solnej czy malowanie farbami za pomocą palców doskonale aktywizuje małą motorykę. Ścieżki sensoryczne stymulują zmysł dotyku, kształtują zdolności właściwej reakcji na dotyk, ćwiczenia gimnastyczne rozwijają układ nerwowy i ruchowy, wzmacniają mięśnie i rozwijają koordynację

Zabawy sensoryczne przynoszą wiele korzyści dla dzieci:

  • wspomagają poprawny kierunek położenia ciała w stosunku do podłoża,
  • doskonalą kontrolę ruchów głowy i tułowia,
  • ułatwiają odbieranie i przetwarzanie bodźców,
  • wzmacniają prawidłowe napięcie mięśniowe,
  • usprawniają koordynację ruchu gałek ocznych,
  • przyspieszają i sprzyjają rozwojowi mowy,
  • wpływają na harmonijną pracę układu nerwowego
  • stymulują dzieci do poznawania i odkrywania świata.

 

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

Proponujemy dzieciom koła zainteresowań, które dają im szansę wyboru aktywności zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami, predyspozycjami i zainteresowaniami, rozwijają umiejętności dzieci i zdolności pobudzając ich wyobraźnię i ekspresję twórczą.

Każde koło zainteresowań działa w oparciu o plan pracy i wzbogaca treści zawarte w programie wychowania przedszkolnego:

PROGRAMOWANIE I KODOWANIE

Nasz doskonale skomponowany zestaw Programming Time pozwala wprowadzić dzieci w świat programowania i kodowania. Głównym elementem zestawu jest uroczy robot, który dzięki możliwości poruszania się w  każdym kierunku doskonale współgra z matą podłogową. Dzieci uczą się układania sekwencji ruchów, stanowiących element drogi, którą można przetestować, używając Robota. Gra wspomaga rozwój manualny i percepcyjno wzrokowy dziecka, pobudza pomysłowość i swobodne eksperymentowanie w celu poszukiwania prawidłowych rozwiązań. 

 GRY I ZABAWY Z TABLICĄ INTERAKTYWNĄ

Przedszkolakom w rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy pomaga tablica interaktywna. Wykorzystanie techologii cyfrowych w edukacji znacznie ułatwia osiągnięcie celów wskazanych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego:
- dzięki  interaktywności i wzbogaconej prezentacji przedszkolaki są bardziej zainteresowane zajęciami i łatwiej im skupić uwagę na omawianym zagadnieniu, 
- ułatwia zapamiętywanie,  jest batrdzo pomocne w nauce języka obcego,  rozwija umiejętności dzieci w sposób bardzo dla nich atrakcyjny - dzieci uwielbiają interaktywne zabawy z literami, cyframi, kolorami, kształtami, gry memory, puzzle itp.,
- daje możliwość obserwacji na dużym ekranie, a także analizy i natychmiastowego opisu obiektów i zjawisk przez wszystkich uczestników zajęć w tym samym czasie.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMPETENCE EMOCJONALNO-SPOŁECZNE

Zajęcia niezwykle ważne są dla dzieci, które wykazują trudności w kontaktach interpersonalnych - nie potrafią nawiązać kontaktu z rówieśnikami, przejawiają zaburzenia zachowania w tym różnego rodzaju zaburzenia emocjonalne, wykazujące trudności takie jak: agresja, nieśmiałość,  nieumiejętność przestrzegania zasad panujących w przedszkolu, brak cierpliwości, problemy z kontrolowaniem emocji. Zajęcia mają na celu uczenie się przez dzieci efektywnych sposobów funkcjonowania społecznego: komunikacji (np. umiejętność słuchania, reagowanie na wypowiedzi innych, zadawanie pytań), umiejetności prospołecznych (m.in. nawiazywanie kontaktu wzrokowego, tworzenie i utrzymywanie granic, pomaganie innym), radzenia sobie w trudnych sytuacjach (np. nauka asertywności, proszenie o pomoc) rozpoznawania i nazywania emocji, odkrywania swoich mocnych i słabszych stron. Opanowanie w/w umiejętnosci pomoże dzieciom w radzeniu sobie z codziennymi sytuacjami oraz nazywaniu, rozumieniu i regulowaniu emocji.

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole Niepubliczne "Wesołe Skrzaty"
    Ul. Wczasowa 2A
    87-300 Brodnica
  • 512-201-551

Galeria zdjęć