Nasze przedszkole

Nasze przedszkole powstało z pasji do edukacji dzieci, w roku 2012. Od samego początku chcieliśmy stworzyć miejsce przyjazne, w którym maluszki będą czuły się jak w domu, a przy tym rozwijały swoje umiejetności, pasje i zainteresowania oraz uczyły się samodzielności i współpracy.  Bardzo ważne dla nas jest przygotowanie dzieci do nauki w szkole aby zapewnić im jak najlepszy start w edukacji szkolnej. Staramy się zapewnić dzieciom codzienną aktywność ruchową oraz kontakt z naturą poprzez zabawy na świeżym powietrzu - w  pobliżu przedszkola znajduje się dużo terenów zielonych, co sprzyja spacerom, obserwacjom przyrodniczym oraz zabawom ruchowym,  posiadamy własny plac zabaw.

Przedszkolakom oferujemy bogaty program dydaktyczny rozszerzony o wszechstronnie rozwijające zajęcia dodatkowe: muzyczne, sensoryczne, taneczne, sportowe, oraz naukę języka angielskiego w każdej grupie wiekowej. Zapewniamy opiekę logopedy, psychologa i wykwalifikowanych nauczycieli.

Nasza oferta skierowana jest do dzieci w wieku 2,5 - 6 lat.

Edukacja według Planu Daltońskiego

"Od nauczania do uczenia się" - w swojej pracy wykorzystujemy metodę stworzoną przez amerykańską nauczycielkę Helen Parkhurst (1887-1957) zwaną Planem daltońskim. Plan daltoński oparty jest na trzech głównych zasadach:

- nauce samodzielności

- nauce odpowiedzialności

- nauce współpracy

Rolą nauczyciela jest nauczenie dzieci samodzielności, współpracy w grupie i odpowiedzialnosci za siebie i innych. Nauczyciel nie powinien dawać gotowych rozwiązań lecz udzielać wskazówek, wspierać i być przewodnikiem, a nie liderem w procesie nauczania, zgodnie ze słowami Helen Parkhurst „Jeżeli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami, to może ono zrobić więcej, niż od niego oczekujemy, a wszystko, co dziecko potrafi – nauczycielowi zrobić nie wolno.”

W oddziale "O" przygotowujemy dzieci 6- letnie do nauki w szkole. Nasi mali uczniowie uczą się czytać, pisać, liczyć, ale przede wszystkim rozwijają kompetencje emocjonalno-społeczne. Śmiało możemy pochwalić się wysokimi wynikami przeprowadzonych diagnoz gotowości szkolnej naszych 6 latków.

Kąciki zainteresowań - nasze sale wyposażone są w kąciki zainteresowań zgodnie z pedagogiką Marii Montesori: m.in. kącik językowy, matematyczny, przyrodniczo-geograficzny, sensoryczny, życia codziennego.

Nauka poprzez zabawę

Działamy zgodnie z mottem:

"Zabawa jest nauką, nauka - zabawą.

Im więcej zabawy, tym więcej nauki."

Glenn Doman

Podstawową formą działalności małego dziecka jest zabawa, dlatego staramy się tak zorganizować proces dydaktyczno-wychowawczy, aby dzieci mogły zdobywać wiedzę poprzez zabawę. Zajęcia dydaktyczne prowadzone w naszym przedszkolu łączą w sobie różne aktywności dziecka: ruch, zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, przyrodnicze, językowe, matematyczne, ćwiczenia twórcze. Obejmują tematykę bliską emocjonalnie dziecku, poszerzając jego wiedzę o świecie.

Współpraca z Rodzicami

Szczególną uwagę przywiązujemy do współpracy z rodzicami, jesteśmy otwarci na państwa pomysły i sugestie, bo doskonale wiemy, że razem znaczy lepiej i więcej. Oferowane przez nas formy współpracy  z rodzicami to: zebrania ogólne, zajęcia otwarte - pokazowe, udział w uroczystościach przedszkolnych, występy dla rodziców w wykonaniu dzieci, konsultacje indywidualne z wychowawcami oraz specjalistami: psychologiem, logopedą, wspólna organizacja imprez i wycieczek.

Wycieczki, pikniki, uroczystości

Organizujemy dzieciom wycieczki, pikniki, uroczystości z udziałem rodziców, babć i dziadków.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce "Oferta".